Шановні колеги, ми продовжуємо говорити про рух «Дівчата STEM» і наразі хочемо познайомити вас з миколаївською організацією «I WіLL» та її засновницею Оленою Мосіною.
Про Олену та організацію «I WіLL»
Олена Мосіна у минулому працювала керівником гуртків «Основи інформаційних технологій», «Основи візуального програмування», «Навчальна робототехніка» у Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району та заввіділом на міській Станції юних техніків м. Миколаєва. З 2018 року є засновницею громадської організації «I WіLL», основними напрямами діяльності якої є навчання програмуванню та робототехніці. Загальний педагогічний стаж Олени 16 років.
На додачу до технічних знань та умінь I Will-лівці мають змогу розвивати навички ХХІ століття, втілювати свої ідеї завдяки співпраці та проєктній діяльності.
У своїй діяльності Олена та її команда використовують надсучасні STEM програми для навчання, що дає можливість досягати гарних результатів у конкурсах та змаганнях. Так, члени громадської організації «I WіLL» є переможцями World Robotics Olympiad, First Lego League, ROBOFIRST, Meet and Code, iTalent.
Дівчата і стереотипи
У нашому суспільстві побутує думка, що робототехнікою і програмуванням можуть займатися тільки чоловіки. Дівчаткам складніше отримати освіту в цьому напрямку, так як з боку дорослих ведеться неправильна роз’яснювальна робота про становлення дівчаток у даній сфері. Навіть якщо дівчинка хоче записатися на курси, то з боку батьків вона отримує менше підтримки, тому що батьки дівчат у більшості вважають, що заняття робототехнікою не перспективні в дорослому житті жінок.
«I WіLL» провели опитування в соціальних мережах, у якому взяли участь батьки віком від 30 до 50 років. 90% респондентів – мами дівчаток, 10% – татусі. Результати опитування такі:
- 20% батьків вважають, що заняття робототехнікою і програмуванням є суто чоловічим.
- 30% батьків вважають, що заняття робототехнікою дуже дорогі для бюджету середньостатистичної сім’ї.
- 50% батьків зацікавлені в навчанні дочок в проєкті «I WіLL».
Про рух «Дівчата STEM»
Олена розповідає, що кожен рік в «I WіLL» присвячений окремій темі. Цей навчальний рік проходить під гаслом «STEM дівчата». Метою організації є ознайомлення батьків дівчат зі світом STEM, формування в дівчаток бажання займатися програмуванням та робототехнікою, розкриття їхнього потенціалу, набуття впевненості в своїх силах для досягнення успіху в майбутньому.
Рік розпочався з безкоштовного майстер-класу з робототехніки та програмування для дівчаток та їхніх родин «STEM girls with families» у рамках загальноєвропейської ініціативи Meet and Code.
Фінал мав відбутися у Будапешті, проте через пандемію, фінал пройшов онлайн. Перше місце посів клуб з Німеччини, а поруч з ним команда «I WіLL» та клуб з Бельгії – це просто неймовірно!
Заходи для дівчат
Крім цього, організація «I WіLL» реалізує регулярні сімейні майстер-класи з робототехніки «STEM day for Families» для дівчат та їхніх сімей раз на два місяці. З вересня 2019 року по березень 2020 року команда Олени провела 6 майстер-класів та охопила 120 сімей. Участь для всіх є абсолютно безкоштовною, єдина обов’язкова умова – це участь дівчинки та будь-кого з її родини.
Також успішно завершено проєкт “I Will STEMgirl”. У проєкті взяли участь 10 дівчат віком від 9 до 14 років. Команда дівчат безкоштовно 6 місяців вивчала робототехніку, готувала свій інноваційний проєкт, після чого взяла участь у регіональному турнірі First Lego League у м. Кропивницький, де отримала «Суддівську відзнаку» та була обрана на участь у фіналі Всеукраїнського турніру FLL з 11 регіональних команд.
За фінансову підтримку «I WіLL» вдячні Фонду підтримки місцевих ініціатив Посольства Канади в Україні.