it-моіппо

Корисні посилання

На урок інформатики

База ресурсів “Уміти” з інформатики.

На сторінках сайту “Інформатика для всіх” ви знайдете матеріали на підтримку вивчення інформатики у 9-11 та 5-6 класах школи за підручниками авторського колективу Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А.,Шакотько В.В.

Інтерактивні вправи, створені в середовищі LearningApps

Генератор дитячих ребусів

Umaigra (UI) являє собою інтернет-проект дистанційного навчання, заснований на багаторічному досвіді Umapalata.com в розробці навчальних програм для шкіл, пропонує нову онлайнову систему для створення, публікації та виконання дидактичних ігор для дітей. UI може бути легко інтегрований в основний навчальний процес в якості додаткового навчального інструменту – ігрового, і в той же час ефективного, який можна використовувати як в школі так і вдома, як індивідуально так і для групи учнів. UI пропонує широкі можливості в створенні і використанні ігор на різних мовах, в різних предметних областях, для різних вікових категорій. Він має простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Дозволяє публікацію і вільний обмін іграми між викладачами та учнями.

Он-лайн стіна Padlet допоможе вчителю пожвавити рефлексійний момент уроку, дізнатися думку про захід, створювати спільні обговорення та проекти тощо

Universinet – це ресурс, на якому Ви можете знайти кращі дитячі навчальні ігри; навчальні відео для дошкільнят не тільки займуть дозвілля дитини, але і допоможуть підготуватися до школи, пробудять у ньому цікавість і жагу знань; найактуальніші шкільні підручники; онлайн уроки доступні з будь-якого пристрою і в будь-якому місці, де є інтернет

Сервіси для створення інфографіки Easelly та Creately 

Порадник вчителя інформатики початкової школи

Для створення хмари тегів можна скористатися веб-ресурсами:

Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення цифрової компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. Для вчителів — методичний посібник і практикум для проведення занять. Інтерактивна частина включає в себе гру та тестування, покликані оцінити рівень підготовки учня. За умови успішного проходження тестування учень нагороджується спеціальним сертифікатом Google.

Компанія Google представила Chrome Music Lab – колекцію інтерактивних інструментів, яка дозволяє експериментувати з музикою прямо в браузері, причому не обов’язково Google Chrome.

Віртуальний тренажер зі складання персонального комп’ютера

http://onlinetestpad.com/ua – хороший конструктор онлайн-тестів, опитувань, кросвордів та логічних ігор. Можна створювати свої власні чи скористатися великим переліком готових

https://www.thinglink.com/ – це сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні плакати, а іншими словами, «інтерактивні картинки», на які наносяться маркери. При наведенні на них може з’являтися будь-який мультимедіа контент.

http://puzzlecup.com/crossword-ru/? – фабрика кросвордів

https://www.tes.com/ – органайзер матеріалів, простір для розробки структури і проведення уроку, включення мультимедіа та текстових об’єктів, опитувань, веб-сторінок, файлів з комп’ютера чи гугл-диску.

https://www.plickers.com/ – Онлайн конструктор тестів для проведення масового одночасного опитування всього класу через смартфон вчителя.

FunBrain: якщо ви шукаєте велику колекцію навчальних ігор, ви можете сміливо зупинитися на FunBrain. Тут вчителі можуть знайти для себе наочні захоплюючі і веселі посібники з математики і читання

Гра Interland

Quizizz – це весела, розрахована на багато користувачів гра-вікторина, яка дозволяє всім вашим учням працювати разом

еТренікі – це онлайн-конструктор навчальних тренажерів. Тут, за допомогою інтернет-браузера, ви зможете конфігурувати невеликі веб-додатки – тренажери. Кожен тренажер отримує на сайті унікальний код і доступний усім бажаючим. Вам залишається тільки поділитися посиланням.

Британська інформатика

WikiWhere – географічна гра для любителів подорожувати світом та змагатись

Quizlet – безкоштовний онлайн-сервіс для створення та застосування флеш-карток та навчальних ігор у різних категоріях

Mentimer – сервіс, що дозволяє задавати питання класу і отримати миттєвий зворотний зв’язок через будь-які мобільні пристрої, що мають доступ в Інтернет

Сайт “Інформатика в курсі “Я досліджую світ”

Сайт “Інформатика НУШ – 3 клас”

Як захистити своїх дітей в Інтернеті: Остаточний посібник для батьків, які не є досвідченими


Підготовка до олімпіад

На Інтернет-порталі організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді навчальних закладів України (e-olimp) Ви зможете тренуватися розв’язувати задачі з програмування, брати участь в змаганнях із спортивного програмування.

Cайт проекту “Школа програміста” створений для підвищення у школярів рівня програмування і здібностей, спрямованих на розв’язання олімпіадних завдань. Сайт містить архів олімпіадних завдань з програмування та можливість автоматичної перевірки. Рівень представлених завдань значно легше завдань, розташованих на подібних майданчиках. Тому більшість завдань можливо вирішити після одного року навчання програмування. Середня складність завдань трохи нижче рівня завдань районних олімпіад, що дозволяє успішно готуватися до них. Сайт орієнтований на шкільну аудиторію.

Старт програмування/pascal – всього лише виклад власного досвіду для тих, хто тільки вирішив приступити до своєї першої програмі, а також для тих, у кого була спроба потрапити у світ Великого Коду, але щось не спрацювало на найпершому рівні.


Колеги – колегам на допомогу

Конспекти уроків, презентації, практичні та контрольні роботи ви зможете знайти на сайті “Все на урок інформатики

Блог Анни Мальованої “Інформатика”

Блог учителя математики та інформатики (Оксана Коваленко)


Спільноти вчителів інформатики

Спільнота “Інформатика у 5 класі (а також 6 та інших класах)” створена для професійного спілкування вчителів, які в 2013-2014 н.р. розпочали викладати інформатику у 5-х класах та тих, хто вже має досвід викладання інформатики

Cайт “Форум інформатиків України” пропонує вам стати одним із творців “нової доби” у розвитку шкільної інформатики – науки №1 в школі та світі. Ви зможете прийняти участь в форумі, звідки завантажите для себе багато корисного і ексклюзивного: розробки уроків, плани-конспекти, практичні роботи і тематичні атестації, програмне забезпечення та багато ін. Читаючи теми та дискусії і приймаючи в них участь, ви піднімете свій кваліфікаційний рівень, дізнаєтесь про всі нюанси викладання інформатики в школі, збільшите свої знання з інформатики.


Робота з обдарованими дітьми

Сайт “Планета веб-квестів” пропонує до вашої уваги ряд публікацій, презентацій та відеоматеріалів, які дадуть вичерпні відповіді на ці запитання, а також запрошує учнів до участі у цікавих веб-квестах.

Сайт Малої академії наук


Новини ІТ і не тільки

Інтернет-видання “Блог Imena.UA” – це майданчик для обміну інформацією про технології, які змінюють життя. У центрі нашої уваги прориви в науці та медицині на стику з мережевими технологіями, значущі досягнення техніки і успіхи в бізнесі. Ми живемо в майбутньому, яке вже наступило, ділимося з читачами знаннями про сьогодення і минуле, з розумінням готуємося до прийдешніх змін.

The Future – український освітній ресурс про новітні технології


Безпека дітей в інтернеті

Рrivacyhub – посібник із безпеки в інтернеті