it-моіппо

Педагогічне програмне забезпечення

ГрафікаПрограмне забезпечення вивчення навчальних предметівАлгоритмізація та програмуванняТренажериРедактори презентаційІнтерактивні плакати, аркуші, зошити
Назва, посилання Опис Відеоуроки
Tux Paint Безкоштовна програма для малювання для дітей у віці від 3 до 12 років. Поєднує в собі простий у використанні інтерфейс, забавні звукові ефекти та мультиплікаційний талісман, який направляє дітей при використанні програми. https://youtu.be/5aoMyK9eMH4
Blender Безкоштовний 3D-пакет з відкритим вихідним кодом. Він підтримує весь тривимірний конвеєр – моделювання, такелаж, анімацію, симуляцію, рендеринг, композітінг і відстеження руху, навіть редагування відео і створення ігор. https://youtu.be/dxHoxSz5_vU?list=RDdxHoxSz5_vU
INKSCAPE Редактор векторної графіки для Linux, Windows і macOS. Безкоштовно і з відкритим вихідним кодом. https://inkscape.org/learn/
Vectr Безкоштовне графічне програмне забезпечення, яке дозволяє легко й інтуїтивно створювати векторну графіку. Це простий, але потужний багатоплатформовий інструмент для веб-додатків і настільних систем, що дозволяє втілити ваші задуми в життя. https://vectr.com/tutorials/
Назва, посилання Опис Відеоуроки
Збірка навчальних ігор Gcompris Високоякісний комплекс навчального програмного забезпечення, що складається з вправ для дітей від 2 до 10 років. Деякі із вправ є суто ігровими, але містять елементи навчання. У поточній версії GCompris понад 100 вправ. GCompris є вільним програмним забезпеченням. https://youtu.be/x8q3h3WkRAs
TuxMath Безкоштовна гра з відкритим вихідним кодом, складність якої підходить для учнів від початкової до середньої школи. Гра пропонує десятки місій, які потребують розрахунків, які стають все більш складними, закінчуючи деякими дійсно складними речами, такими як ділення від’ємних чисел. https://youtu.be/yVdHvmIR84E

 

Назва, посилання Опис Відеоуроки
Scratch

 

Можна програмувати власні інтерактивні історії, ігри і анімацію і ділитися своїми творіннями з іншими представниками Інтернет-спільноти. Допомагає навчитися мислити творчо, приводити систематичні обгрунтування і спільно працювати. Це базові навички життя в 21 столітті.
Codemonkey Онлайн-гра, в якій крок за кроком діти вчаться керувати забавною мавпочкою. Кожен новий рівень розповідає про можливості програмування, а щоб виконати таке завдання, доведеться застосувати знання з попереднього уроку. Призначена для дітей віком від 9 років.
Назва, посилання Опис Відеоуроки
Клавіатурний тренажер klavaro Невеликий клавіатурний тренажер з підтримкою декількох мов і розкладок клавіатури Klavaro може допомогти навчитися друкувати наосліп традиційним методом.
Тренажер Tux Typing Чудова навчальна гра для дітей, яка змусить їх повертатися для подальшого і швидкого поліпшення навичок набору тексту.
Назва, посилання Опис Відеоуроки
LibreOffice Impress

 

Програма для створення мультимедійних слайдів з додаванням анімації, 2D- і 3D-ефектів, що нагадує спрощену версію PowerPoint. Гарним дизайном не здивує, а ціною порадує – програма безкоштовна. Керуйте презентацією під час виступу: приховуйте непотрібні слайди, міняйте їх місцями, встановлюйте таймер і переглядайте примітки до слайда непомітно для глядача. Презентації переводяться в формати PPT, PDF, OpenDocument. Софт працює на Windows, Mac і Linux.
Рrezі Третій за популярністю софт для презентацій. Фішка – в переходах між слайдами. У вас є єдина структура презентації, і ви наближаєте або віддаляєте потрібні фрагменти по ходу розповіді, тобто використовуєте зумінг. Доступний онлайн, на Windows, Mac, є додаток для iOS. Якщо готові поділитися презентацією з усіма, можете користуватися Prezi безкоштовно. У приватному доступі є тарифи Standart, Plus і Premium за $ 5, $ 15 і $ 59 в місяць.
Сanva

 

 

Софт для веб-дизайну: створюйте презентації, листівки, сайти, візитки і навіть обкладинки альбомів. Canva підійде, якщо презентація повинна виглядати модно і вражати. Доступна мільйонна база фотографій, сотні шрифтів, іконок і фільтрів для картинок. Є навчальні уроки і приклади кращих робіт. Працює онлайн і на iOS. Стандартна версія програми є безкоштовною. Використання окремих преміум-елементів дизайну коштує $ 1 за кожен. Для спрощення роботи в команді та розширення дизайн-можливостей (запам’ятовування кольорів і шаблонів компанії і фірмові шрифти) є Canva for Work за $ 12,95 в місяць.
Оurboox Безкоштовне створення електронних інтерактивних книг.
Сrello Безкоштовний редактор презентацій з модними шаблонами.
Keynote Головний аналог і конкурент MS PowerPoint. Основна відмінність в простоті, об’єктивно притаманною інтерфейсів і техніці Apple. Доступний на Mac, iOS і в браузерної версії iCloud.
Google Slides Зручний для командної роботи в хмарі. Інтерфейс простий, функції базові. Але число нових інструментів постійно збільшується. Працює на всіх пристроях навіть в офлайн-режимі. Безкоштовно.
Slides Сучасний і улюблений айтішників софт для презентацій. Всі презентації створюються в html-форматі, а, значить, їх можна дивитися з будь-яких пристроїв і кастомізувати яким завгодно способом (залазити і редагувати код), а також вставляти практично будь-який контент з інтернету. Доступний онлайн на всіх пристроях. У безкоштовної версії всі ваші презентації будуть в публічному доступі. За приватний режим і 1GB сховища треба заплатити $ 5 в місяць за користувача. За необмежену сховище, синхронізацію з Dropbox і Google Analytics – $ 10 в місяць за користувача або $ 15 в місяць за двох.
Emaze

 

Сервіс для створення візуально ефектних презентацій. Програма пропонує не просто фони, а цілу «всесвіт» для презентації, 3D ефекти і незвичайні переходи між слайдами. Наприклад, вибравши шаблон із засніженими горами, ви будете плавно підніматися до вершин, опускатися до підніжжя крізь хмари, наближатися до деталей або бачити всю картину здалеку в 3D.
Office Sway Новинка від Microsoft. Просить від вас тільки контент, а оформляє слайди сама. Можна створювати презентації з інтерактивними графіками і відео. Окрема фішка – можливість в один клік змінити дизайн презентації, якщо не подобається існуючий. Крім того, програма аналізує контент презентації і на його основі пропонує пошукові запити для картинок і іконок. Доступна онлайн, на Windows 10 і iOS. Безкоштовно.
Slidemagic Софт із шаблонами для типових слайдів презентації: з цитатою, зображенням і поясненнями до нього, діаграмами і таблицями. Від вас вимагається лише контент – за дизайн відповідає SlideMagic. На слайди можна нанести елементи корпоративного оформлення.
Genially

 

У цій онлайн-програмі презентація вийде супер інтерактивною, динамічною і стильною: творці пропонують різні види анімації, більше 400 шаблонів з якісним дизайном, відмінну графіку і масу варіантів додати інтерактивності. Гарний варіант, якщо ви відправляєте презентацію поштою – адресат легко відкриє презентацію з будь-якого пристрою, буде клікати на анімовані діаграми, переходити за посиланнями і точно догляне до кінця. У безкоштовної версії презентація доступна тільки онлайн, з лого Genially (яка не дуже заважає) і зберігається в загальному доступі.
Назва, посилання Опис Відеоуроки
Тhinglink Сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні плакати, а іншими словами, «розмовляючі картинки», на які наносяться маркери. При наведенні на них може з’являтися будь-який мультимедійний контент. https://www.thinglink.com/welcome
Liveworksheets Liveworksheets дозволяє вам перетворити ваші традиційні друковані аркуші (doc, pdf, jpg …) в інтерактивні онлайн-вправи з самокорекцією, які ми називаємо «інтерактивні листи». Такі листи можна об’єднати у зошити. Інструкція з використання 

Відеоуроки: https://youtu.be/V5AM_qToJyc, https://youtu.be/yQYNnSvqM24